Michal Ondráček

Koncepce CQ-Collaboration Quotient® byla vytvořena Ing. Michalem Ondráčkem na základě 20 let praxe v podpoře týmové spolupráce a koučování.
Název CQ-Collaboration Quotient® je od července 2016 zaregistrován na Úřadu průmyslového vlastnictví jako ochranná známka pod číslem 354 281.
Celá koncepce by nemohla vzniknout bez úzké spolupráce se společností Belbin Associates UK a Inner Game International School Timothy Gallweye a jeho kolegy Valeria Pascotta.
V CQ centru působí rovněž aktivně spoluautor metodiky CQ, kouč / lektor / konzultant Karel Vaněk, lic.oec.HSG, PCC a kouč / lektor / konzultant Ing. Jiří Turek

 

Karel Vaněk

 

 Jiří Turek

 

Podrobné profily Michala Ondráčka, Karla Vaňka a Jiřího Turka naleznete níže.

 

KONTAKTY:

 Jméno  Michal Ondráček  Karel Vaněk Jiří Turek
 Email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 Mobil  +420 602 711 915  +420 604 290 653 +420 731 501 067

 

 

Ing. Michal Ondráček

K tématu týmové spolupráce mne inspirovala moje první manažerská pozice v roce 1992 a kurzy, který jsem jako manažer nadnárodní společnosti absolvoval ve Velké Británii v letech 1992 - 1997. Klíčové know-how jsem získal díky osobnímu kontaktu s Dr. Meredithem Belbinem a následné spolupráci s Belbin Associates. V roce 2001 jsem se zúčastnil programu pro vysoce výkonné týmy, který vedl Timothy Gallwey, autor metodiky Inner Game a zakladatel moderního koučinku se svým kolegou Valeriem Pascottem. Jejich program Working Together Workshop mi ukázal co to znamená High Performance Team. Díky své dlouholeté praxi v koučování týmů i jednotlivců jsem získal řadu velmi cenných zkušeností, které byly rovněž velmi cenným zdrojem při tvorbě metodiky CQ. Jako poslední (nikoli významem) "kaménky do mozaiky" zapadla spolupráce se společností IBM v oblasti softwarového řešení pro podporu sdílení a spolupráce a moje aktivní účast na projektu SOLE by CoEdu

Moje vášeň pro letadla a létání má "na svědomí" můj poměrně nekompromisní způsob vnímání 100% zodpovědnosti jednotlivce za výkon týmu. V tomto prostředí není prostor pro výmluvy a ledabylou práci. Příkladem High Performance Teamu a zároveň vrcholem leteckého umění je pro mne skupinová akrobacie proudových letadel (například skupina Red Arrows), která ovlivnila i vizuální styl našich stránek. 

 

Karel Vaněk, lic.oec.HSG, PCC

Po několikaletém působení v top managementu jsem hledal nové cesty rozvoje pro sebe i své kolegy - jednotlivce i týmy. Odpověď jsem nalezl v metodě zkušenostního učení a koučování. Těmito obory jsem se zabýval na univerzitě ve Vídni a na Erickson College ve Vancouvru. Od té doby (2006) využívám ve své manažerské praxi koučovací styl vedení lidí a přitom se paralerně věnuji lektorování  kurzů koučinku, koučování jednotlivců a především týmů.

 

Ing Jiří Turek

Přes několikaleté působení v oblasti zdravotnictví ve státním i privátním sektoru jsem rychle zjistil, že to není oblast, která by šla změnit lehce. Po zkušenostech ve firemním prostředí jsem pochopil, že pro úspěch je potřeba sladěný tým, který funguje a je spokojený. K tomu je potřeba specifických i přirozených dovedností zejména komunikačních. Tématům sladění týmové práce, efektivní komunikace, koučování a spokojenosti jednotlivců se věnuji nejen jako lektor, ale využívám tyto znalosti ve svých projektech a podnikatelských aktivitách a také v soukromém životě.